Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich

autor: mgr Emilia Łojewska

 Grupa wiekowa: 6-latki

 Temat kompleksowy: Jesienią w parku i w lesie

 

Cel obserwacji: Wspomaganie i inspirowanie nauczyciela w realizacji zadań

       edukacyjnych doradczo-doskonaląca-problemowa.

Temat obserwacji: Zajęcia otwarte dla rodziców jako forma współpracy

nauczyciela z rodzicami, wspierająca ich w wychowaniu dziecka.

Prowadzący: Emilia Łojewska

Data: 11.10.2019

 

Cel ogólny:

·       Doskonalenie słuchu

·       Usprawnianie pray narządów artykulacyjnych, oddechowych i fonacyjnych

Cele operacyjne:

·       Wzmacnianie wydechu.

·       Wyrabianie umiejętności regulowania siły natężenia głosu.

·       Usprawnianie pracy warg i języka.

·       Doskonalenie słuchu fonemowego.

·       Stymulacja uwagi.

·       Doskonalenie koordynacji wzrokowo słuchowej

Metody:

·       Naśladowcza.

·       Zadań stawianych do wykonania.

·       Ćwiczeń.

Formy:

  • Z całą grupą
  • Indywidualna
  • W zespole

Środki dydaktyczne:

Zagadka „Las”J.Czapli, instrumenty, ilustracje zwierząt leśnych, pudełko, słomki, karta pracy „przysmaki zwierząt”.

Treści z Podstawy Programowej:

 

1.1zgłasza potrzeby fizjologiczne, samodzielnie wykonuje podstawowe czynności higieniczne.

 

1.5uczestniczy w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych, naśladowczych, z przyborami lub bez nich; wykonuje różne formy ruchu: bieżne, skoczne, z czworakowaniem, rzutne.

 

2.4przedstawia swoje emocje i uczucia, używając charakterystycznych dla dziecka form wyrazu.

 

3.4 używa zwrotów grzecznościowych podczas powitania, pożegnania, sytuacji wymagającej przeproszenia i przyjęcia konsekwencji swojego zachowania.

 

3.8 obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe

 

4.11 wyraża ekspresję twórczą podczas czynności konstrukcyjnych i zabawy, zagospodarowuje przestrzeń, nadając znaczenie umieszczonym w niej przedmiotom, określa ich położenie, liczbę, kształt, wielkość, ciężar, porównuje przedmioty w swoim otoczeniu z uwagi na wybraną cechę. 

 

4.12klasyfikuje przedmioty według: wielkości, kształtu, koloru, przeznaczenia, układa przedmioty w grupy, szeregi, rytmy, odtwarza układy przedmiotów i tworzy własne, nadając im znaczenie, rozróżnia podstawowe figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt).

 

 

Przebieg zajęć:

 

1.     Powitanie- rozwiązywanie zagadki „Las”

Czy wy wiecie, o zym dzisiaj opowiadać będę wam?

Miejsce to zaczarowane, pełne liści, krzewów, traw,

Grzyby też znajdziecie tam.

Czy już wiecie, o czym mówię? Tak to…LAS

2.      Zabawa muzyczno- rytmiczna z instrumentami „Szelesty lasu”

Dzieci naśladują nauczyciela:

- lekkie potrząsanie instrumentem marakasem i wypowiadanie szeptem: szszszsz

-potrzasanie marakasem mocniej i wypowiadanie głośniej: szszszszsz

-potrzasanie dzwonkiem i wypowiadanie długo i cicho: ssssssss

-potrzasanie dzwonkiem i wypowiadanie głośno, kilkakrotnie: s, s, s, s, s

- wstrzasnięcie deszczem i wypowiadanie głośno: czu, czu, czu

 

3.     Ćwiczenie ruchowe „Zwierzęta w lesie”- przedstawienie pudełka z ilustracjami zwierząt, losowanie przez dzieci obrazków, nazywanie ich, dopasowanie odgłosu do zwierzęcia oraz naśladowanie go poprzez wyrażenia dźwiękonaśladowcze.

·       Sowa- latanie i pohukiwanie ze zmienionym natężeniem głosu: uhu, uhu.

·       Jeż- zwijanie się w kulkę i prychanie: pchy, pchy.

·       Lis- przeciąganie się z okrzykiem: łaaa.

·       Borsuk- drapanie łapami tunelu w ziemi i wypowiadanie przeciągłego: buuu,buuu

·       Dzięcioł- naśladowanie stukania i wydawania przeciągłego odgłosu: kijaaa.

·       Dzik- wysuwanie warg do przodu i chrumkanie: chchchrum.

4.     Ćwiczenie z zakresu syntezy fonemowej

Prezentacja obrazków zwierząt i dzielenie wyrazów na głoski przez prowadzącego, doskonalenie syntezy fonemowej i wskazanie przez dzieci właściwego obrazka. Dzieci wysłuchują pierwszą głoskę w nazwie zwierzęcia.

5.     Ćwiczenie oddechowe „Zwierzątka do lasu”

Dmuchanie przez słomkę na zwierzątka – sylwety z papieru: wilk, sarna, jeż w kierunku lasu- rząd drzew z papieru.

6.     Zabawa ruhowa „Wiewióreczka mała po lesie biegała”

Dzieci tańczą w parach  do piosenki.

7.     Dobieranie odpowiedniego pożywienia dla zwierząt  „Przysmaki zwierząt”

Dzieci muszą dobrać odpowiednie przysmaki do danego zwierzęcia:

Dzik- żołędzie

Wiewiórka- orzechy

Borsuk- dżdżownica

Jeleń- trawa

Sowa- mucha

8.     Zakończenie zajęć „Kolorowe listki”

Wspólny taniec do piosenki „kolorowe listki”

 

 

Opracowała: mgr Emilia Łojewska

 

extreme fuck tubepatrolporn.net full movie ghatak
فديو جنس مصري sexbazar.org مشهدة افلام سكس
boobs sucking and pussy licking popsexy.net sexy gujarati girls
سكس علي الشاطئ pornarab.net هدير الهادي سكس
محارم مصرية meyzo.org رقص منزلى سكسى
raj web sex pimpmpegs.info anushka sharma hot scenes
hentai assjob series-hentai.net hentai lizard girl
سكس تنظيف tamardagan.com الشيخ العنتيل
xnxx teaching matureporntrends.com marathi sex clip
komik hentai manga comicsporn.org hentai teacher comics
indian village real sex partyporntrends.com nagin real
sex vedio indin shemaleporntrends.com masti gudi
telugu wap com pornjob.net feet sex
big cock xvideo dunato.mobi indian latest sex com
a family affair full episode freeteleseryetv.net la vida lena nov 4 2021