Dzieci  3 letnie

Propozycje do pracy z dzieckiem w domu

Temat kompleksowy;       Wakacyjne wędrówki

22.06 - poniedziałek

1.  Ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy mowy – język, warg i, żuchwę.

Proszę rodzica aby udostępnił dla dziecka małe lusterko.  Ćwiczenie należy zademonstrować dziecku kilka razy.

Język wyruszył na wakacje. Wsiadł do samochodu i mocno kręcił kierownicą   (dzieci rysują koła językiem, po górnej i po dolnej wardze).

Zaczął padać deszcz, więc włączył wycieraczki  (dzieci poruszają językiem od jednego do drugiego kącika ust).

Kiedy wyszło słońce, wysiadł z samochodu i przesiadł się do balonu, którym poleciał wysoko do góry  (dzieci przesuwają język za górne zęby po wałku dziąsłowym).

Ponieważ wiał dość silny wiatr, balon raz unosił się wysoko do góry, a raz opadał na ziemię  (dzieci poruszają językiem, na zmianę, raz do górnych, a raz do dolnych zębów).

Język z zaciekawieniem przyglądał się, jak pięknie po niebie płynęły białe chmury  (dzieci przesuwają język po podniebieniu, od zębów w stronę gardła).

Postanowił wylądować na ziemi i zwiedzić najbliższą okolicę na rowerze  (dzieci rysują językiem koła między zębami a wargami),   ale kiedy jechał, często musiał dzwonić dzwonkiem   (dzieci mówią: dzyń, dzyń).

Z radosnym uśmiechem na twarzy wrócił do swojego domu (dzieci szeroko rozciągają wargi).

2.  Oglądanie filmu „Wędrówki Skrzata Borówki”.