30.06. – wtorek

1. Zabawy muzyczno- ruchowe; Piosenka dla dzieci-Mucha w Mucholocie.

https://www.youtube.com/watch?v=IueASDp61bc

 

2. Do widzenia przedszkole! - Wysłuchaj opowiadania i odpowiedz na pytania. 

-  O czym rozmawiały dzieci?;

-  Dokąd jechała Eliza?;

- O czym marzył Tup?;

- Co postanowili Eliza i Tup?

Podziel na sylaby wyrazy : morze, kąpielówki, plecak. 

Do widzenia, przedszkole! Olga Masiuk 

Od kilku tygodni było bardzo gorąco. Zbliżały się wakacje i następnego dnia miał się odbyć pożegnalny piknik. Wszystkie rozmowy w przedszkolu kręciły się teraz wokół podróży i plecaków. Eliza ciągle mówiła, że w poniedziałek pojedzie z rodzicami nad morze. Tup słuchał opowieści o morzu z ogromnym zainteresowaniem. 

– Ale jakie jest to morze? – pytał. – Taka woda wielka – Eliza wzruszała ramionami, bo jak dokładnie opowiedzieć, co to jest morze. 

– Nad morzem zbiera się muszle – wtrącił się Szczypior. – I kiedy się przyłoży ucho do muszli, to w niej, w środku, szumi morze. 

– Naprawdę? – nie mógł uwierzyć Tup. – W muszli jest woda? – Nie – dołączył do rozmowy Kuba. – Muszle po prostu zapamiętują, jak szumi morze i potem to powtarzają każdemu do ucha. 

– E tam – Eliza wachlowała się książeczką do kolorowania. – Chodzi o to, żeby pływać w wodzie. Żeby nie było tak gorąco. 

– Pływać? To jest trudne – zainteresował się Tup. – Jak się ma rękawki, to jest łatwiutkie. – Chciałbym jechać nad morze – westchnął Tup. 

– Jedź z nami – zaproponowała Eliza. – Zapytam rodziców, czy możesz, a ty zapytaj swoich. 

Tup przystanął oszołomiony. – Myślisz, że twoi rodzice zgodziliby się? A jeśli będą się bali, że będę niegrzeczny? Może im powiedz, że jestem najgrzeczniejszym zającem w przedszkolu. 

– Przecież jesteś jedynym zającem w przedszkolu – roześmiał się Kuba. – Ale najgrzeczniejszym – zaznaczył Tup. Następnego dnia okazało się, że ani rodzice Elizy, ani Tupa nie mają nic przeciwko wspólnej wyprawie nad morze. 

Tup nie mógł się skupić na śpiewaniu pożegnalnych piosenek, chciał jak najszybciej zobaczyć morze i znaleźć muszle. 

– Musimy tylko, Tupku, kupić ci jeszcze kąpielówki – powiedziała mama Tupa – Żebyś mógł pływać. 

– Będziesz pływał zającem? – zainteresowała się Zosia. – Jeśli można żabką i pieskiem, to pewnie i zającem – śmiał się Szczypior. Ostatnią piosenkę śpiewali Kuba z Zosią, a potem Pani życzyła wszystkim miłych wakacji, szczególnie tym, którzy pierwszy raz w tym roku zobaczą góry albo morze. I wszyscy ściskali się na pożegnanie. 

Do widzenia, przedszkole – powiedział Tup, wychodząc z mamą. – Kiedy wrócę tu jesienią, będę już Tupem, który pływał w morzu i słuchał, co szumi w muszli. 

 

3. Zabawa ruchowa-  Samochodem przez miasto. ( improwizacje dziecięce)

4.Wykonanie rysunku na temat: - Gdzie chciałbym spędzić wakacje. Zabawa  plastyczna- Moje wymarzone wakacje

 

 

 

 

 

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM

ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI,

UDANEGO WYPOCZYNKU, WSPANIAŁYCH PRZYGÓD

ORAZ WIELU NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.

 

                                              DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!