23.06. – wtorek

1.  Zabawa ruchowo - naśladowcza  „Czym podróżujemy”.

Zapraszam dzieci w podróż i proszę, aby ruchem pokazywały pojazd, którym będą się poruszać.

Wyruszają z domu samochodem – dzieci biegają, naśladując rękami kręcenie kierownicą; zatrzymują się, zostawiają samochód na parkingu.

Wsiadają do samolotu. Samolot startuje (dzieci kucają), unosi się (dzieci biegną z rozłożonymi rękami) i ląduje (znów kucają).

Wsiadają do pociągu (ustawiają się jedno za drugim, poruszają się, trzymając się za ramiona).

Dojechały nad piękne jezioro, gdzie wsiadają do kajaka (maszerując, naśladują rękami ruch wiosłowania)

2. Kolorowanie rysunków różnych pojazdów, którymi możemy jechać na wakacje.

Pojazdy i samochody dla dzieci I Lulek.tv   Link:  https://www.youtube.com/watch?v=FXcWaw2tXtA

3. Wybieramy się nad jezioro, co powinniśmy wiedziećRozmowa na podstawie obrazków.

• Czy możemy się sami bawić w wodzie?

• Co możemy robić nad wodą?

• Co powinniśmy zabrać do wody, żeby być bezpiecznym?