29.06. – poniedziałek

1. A teraz zagadka- czy znacie jej rozwiązanie?

Kto mi powie, jaki to czas
Gdy przedszkole idzie w las
Mama z Tatą w piłkę grają
I wszyscy się opalają.
W tym magicznym czasie
Grzyby rosną w lesie
Woda ciepła w morzu
W górach też nie gorzej
Lubię taki czas
Mogę długo spać, kto mi powie
Jak ten czas się zowie?
(WAKACJE)

2. Pobaw się z mamą i tatą oraz rodzeństwem.

- Zabawa ruchowa „Bierzemy misia w teczkę jedziemy na wycieczkę”.
Wyobraźcie sobie, że za chwilkę wybieramy się na długą wycieczkę. Najpierw musimy zapakować nasz niewidzialny pleckach, w potrzebne nam rzeczy: zabieramy, ubrania, buty, jedzonko, aparat i lornetkę. Uwaga wyruszamy najpierw jedziemy w góry, musimy się na nie wspinać. Mamy bardzo ciężki plecak, wiec dużo nas to sił kosztuje. Teraz nad morze, musimy przepłynąć kawałek (należy naśladować ruchem, tak jakby wykonywało się te czynności). Następny przystanek to wieś, kosimy trawę i karmimy koniki i krówki (dzieci naśladują ruch koszenia trawy – nauczyciel demonstruje). Po takiej wycieczce wracamy do domu, zdejmujemy ciężki plecak i kładziemy się na dywanie i głęboko oddychamy .

3. Masażyk *„W morskiej głębinie” – dziecko siedzi tak aby rodzic miał jego plecy przed sobą przed rozpoczęciem kolejnych zwrotek masażyku rodzic  pokazuje jak należy ułożyć dłonie i jakie ruchy wykonać. Po wykonaniu masażu zmiana ról.

Pływają rybki w oceanie
Tańczą na falach w słońca blasku - rysujemy poziome fale palcami obu rąk

A gdy zgłodnieją szukają na dnie
Jedzenia w drobnym piasku - delikatne szczypanie

Po dnie wędrują ogromne kraby
Dumnie po piasku kroczą - palce idą z dołu do góry i na dół

Morskie ślimaki wolniutko idą
Gdy widzą kraba w muszli się kryją- rysujemy powoli obiema dłońmi zbieżne ślimaki

Wąż morski wije się zygzakami- opuszkami palców rysujemy zygzaki,

Zagląda chętnie pod każdy kamieńprzesuwamy dłońmi na jedno i drugie ramię, na boki

Gdy rekin się tu zakradnie                              - stukamy lekko piąstkami od dołu do góry

Rybki i kraby kryją się na dnie.      - szybkiruch piąstkami dół wzdłuż kręgosłupa.

Można powtórzyć zwrotki które szczególnie się dzieciom spodobają.

4. "Policzymy ,co się da"- zabawa matematyczna

Mam dwie dłonie, łokcie dwa

Dwa kolana , nogi dwie.

Wszystko pięknie zgadza się.

Dwoje uszu, oczka dwa,

no i buzię też się ma.

A ponieważ buzia je,

chciałbym buzie też mieć dwie.

- wymień części ciała , które są dwie.