Zabawy logopedyczne – 26.06.2020 r.

 

1. Logopedyczne wyzwania – gra logopedyczna: ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe i językowe

W załączniku znajduje się plansza do naszej gry. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, więc poświęćcie na grę tyle czasu ile uważacie za słuszne, rozłóżcie na części jeśli zajdzie taka potrzeba. Wy decydujecie ;)

2. „Kółeczkowe układanki” – ćwiczenia percepcji wzrokowej

W załączniku są karty z wzorami do ćwiczeń oraz pusta plansza dla dziecka. Można wydrukować, jak również stworzyć swoją planszę i korzystać bez drukowania.

Zadaniem dziecka jest odwzorować układ kółek na planszy z zachowaniem kolorów i położenia w odpowiednich kratkach. Dziecko może rysować i kolorować kółka, mogą być to wycięte kolorowe kółka z papieru, klocki w danym kolorze lub nakrętki po napojach.

 

Załączniki:

Układanki.pdf

Plansza.jpg